وردپرس فارسی

آموزش وردپرس قسمت پنجم – ایجاد نوشته(پست) ۲

ایجاد یک نوشته جدید

ایجاد یک نوشته جدید از نوار ابزار و یا پنل ادمین پس از لاگین به وردپرس امکان پذیر است. کافیست روی نوار ابزار آیتم تازه و نوشته را انتخاب کنید. با این عمل به صفحه ویرایشگر هدایت می شوید. از طریق پنل ادمین هم کافیست از گزینه نوشته ها گزینه افزودن نوشته را انتخاب نمایید.

نوشته جدید

نوشته جدید

در این صفحه شما قسمت عنوان نوشته را دارید و در پایین آن قسمت محتوا را مشاهده می کنید. در وردپرس مواردی که شما تایپ می کنید بصورت پیشنویس ذخیره می کند.

ویرایشگر نوشته

ویرایشگر نوشته

اگر پس از ذخیره به عنوان پیشنویس، از پنل ادمین وارد قسمت همه نوشته ها شوید، لیست تمام نوشته ها را مشاهده می کنید که در آن نوشته شما با برچسب پیشنویس در جلوی آن قرار دارد.

همه نوشته ها

همه نوشته ها

با کلیک بر روی نوشته می توانید آن را بازیابی نمایید.

معرفی ویرایشگر نوشته

وقتی وارد محیط ویرایشگر نوشته می شوید، دو ستون وجود دارد. ستون سمت راست که مستقیما با محتوا در ارتباط است و ستوم سمت چپ که مدیریتی بوده و با متا دیتا نوشته سروکار دارد.

در سمت مربوط به محتوا، در بالای کادر متن نوشته گزینه ای وجود دارد که به کمک آن می توان سایر منوها و قسمت ها را مخفی کرد و در اصلاح به حالت نوشتن بدون مزاحم وارد و یا خارج شد.

حالت نوشتن بدون مزاحم

حالت نوشتن بدون مزاحم

در قسمت بالا فیلد عنوان نوشته قرار دارد و با پر کردن آن در زیرش یک پیوند یکتا برای این نوشته ایجاد می شود. که با زدن کلید ویرایش جلوی لینک می توان قسمت انتهایی آدرس را تغییر داد. در زیر این موارد نوار ایزار ویرایش قرار دارد که در قسمت دیگری به آن خواهیم پرداخت.

در زیر باکس تایچ محتوا دیگر چیزی قرار ندارد ولی می توان از طریق گزینه تنظیمات صفحه در بالا سمت چپ، مواردی که نیاز داریم اضافه یا کم کنیم. می توانید آیتم هایی مانند چکیده، نویسنده، گفت و گو و … را از این محل اضافه یا کم کنیم.

تنظیمات صفحه

تنظیمات صفحه

اولین جعبه سمت چپ به نام انتشار می باشد که در آن وضعیت انتشار بیان می شود. در قسمت وضعیت، حالت اولیه پیشنویس است که با انتشار نوشته به منتشر شده تغییر وضعیت می دهد. در قسمت نمایانی مشخص می شود که این نوشته عمومی یا خصوصی باشد یا اینکه رمزدار باشد. در قسمت انتشار هم شرایط زمانی انتشار را بیان می کند.

جعبه بعدی مربوط به تنوع فرمت های نوشته می باشد که در قسمت های آینده بیشتر توضیح می دهیم.

بعد از فرمت دو جعبه خیلی مهم به نام دسته ها و برچسب ها قرار دارد. هر پست باید حداقل یک دسته داشته باشد ولی می تواند برچسب نداشته و یا دارای چندین برچسب باشد. در قسمت های بعدی مفصل در خصوص این دو بحث خواهد شد.

جعبه بعدی، جعبه تصویر شاخص است. تصویر شاخص، تصویر نمایش دهنده نوشته شما است که در صفحات شاخص (ایندکس) و رسانه های اجتماعی بکار می رود. در خصوص تصویر شاخص نیز بعدا صحبت خواهد شد.

تمام این جعبه ها امکان باز و بسته شدن داره و می توانند جابجا شوند.

 

آموزش وردپرس قسمت ششم– ایجاد نوشته(پست) ۳

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *