وردپرس فارسی

آموزش وردپرس قسمت ششم– ایجاد نوشته(پست) ۳

ایجاد نوشته با در نظر گفتن فرمت

در این قسمت می خواهیم اولین نوشته خود را ایجاد کنیم و با کمک ابزارهای موجود در وردپرس صفحه آرایی لازم را نیز برقرار کنیم.

چون محیط وردپرس مانند سایر پردازشگرهای کلمات میباشد، شما میتوانید مستقیما در آن شروع به تایپ کرده و تولید محتوا نمایید. ذخیره اتوماتیک متن تایپ شده به شما کمک می کند که متن تایپ شده در این محیط درصورت قطع شدن اینترنت یا برق از بین نرود. با توجه به این قابلیت ویرایشگر، شما می توانید انواع سبک های (style) متداول را برای نوشته خود انتخاب نمایید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید برای ویرایش از نوار ابزار ویرایشگر محتوا می توان استفاده نمود که ساده می باشد و با کلیک روی گزینه تغییر نوار ابزار آن را به حالت پیشرفته تغییر دهید.

نوار ابزار ویرایشگر محتوا

نوار ابزار ویرایشگر محتوا

در این قسمت نوار ابزار ویرایشگر، گزینه ای به نام بصورت متن ساده چسباندن وجود دارد که با کلیک بر آن هر متنی با هر سبک را کپی و در این قسمت بصورت ساده و بدون سبک چسباند. یعنی اگر در متن خود دارای قسمتهای bold یا ایتالیک و یا هدینگ دارید، همه بصورت ساده و یکسان چسبانده می شوند. برای اینکه متن به همراه سبک آن در اینجا چسبانده شود باید حتما این گزینه غیر فعال شود.

بصورت متن ساده چسباندن

بصورت متن ساده چسباندن

با استفاده از گزینه های موجود در نوار ابزار ویرایش به راحتی می توانید هر قسمت از متن خود را bold و یا italic کنید. برای نقل قول ها نیز می توانید در پاراگراف کلیک کرده و با استفاده از گزینه نقل قول کل پاراگراف را نقل قول نمایید. اگر نیاز به جدا کردن قسمتی از متن داشته باشید می توانید از خط افقی استفاده کنید. از گزینه های راست چین، چپ چین و وسط چین می توانید برای تنظیم متن خود استفاده نمایید. از گزینه گذاشتن واژه “بیشتر” برای بکار گیری آن در زمان نمایش در صفحه ایندکس می توان استفاده کرد. برای تیترها از گزینه بند، سایز تیتر مورد نظر را انتخاب می کنیم. نکته: در وردپرس سایز تیتر ۱ مربوط به عنوان نوشته می باشد و تیترهای داخل متن باید از تیتر۲ شروع شوند.

نوار ابزار ویرایشگر محتوا

نوار ابزار ویرایشگر محتوا

با انتخاب نوشته و استفاده از گزینه رنگ متن می توانید متن مورد نظر را به رنگ دلخواه خود درآورید. در صورتی که نیاز دارید ساختارهایی که برای قسمتی از متن خود اعمال کردید پاک کنید کافیست آن قسمت از متن را انتخاب و گزینه پاک سازی ساختار را بزنید. برای افزایش یا کاهش تورفتگی متن نیز از گزینه های مربوطه استفاده کنید. از گزینه های بازگردانی و باز انجام هم برای برگرداندن آخرین تغییرات استفاده نمایید.

نوار ابزار ویرایشگر محتوا

نوار ابزار ویرایشگر محتوا

در قسمت سمت چپ بالای نوار ابزار، گزینه متن وجود دارد که به کمک آن به کدهای دستوری تحت وب برای نمایش متن خود می توانید دست یابید.

آموزش وردپرس قسمت هفتم– ایجاد نوشته(پست) ۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *